Wiele badań, jakie są wykonywane. Pokazuje, że kobiety w wieku od 20 do 25 lat odwiedzają lekarzy medycyny estetycznej. Głównie po to, by się zmienić, jednak nie zawsze na lepsze. Kobiety w późniejszych latach wykonują zabiegi odmładzające na twarz i ciało. Chcą zachować naturalną urodę. Z wiekiem kobiety dojrzewają i zaczynają wierzyć w siebie. Doceniają, to co zostało, zapisane w kodzie genetycznym. Jednak nie akceptują oznak starzenia. Odmładzające zabiegi na twarz dostępne są we wszystkich gabinetach medycyny estetyczne. Kilka popularnych zabiegów na twarz warto wykonać podczas wizyty.

Popularne zabiegi odmładzające na twarz.

Jednym z popularniejszych zabiegów odmładzających na twarz po 40 jest zabieg Ellanse. To kolegonowy wypełniacz, których nie zmienia rysów twarzy. Głównym składnikiem tego preparatu są cząsteczki polikaprolaktonu (PCL), czyli nic innego jak element stosowanych od wielu lat w medycynie nici chirurgicznych. Mimo że działa jak wypełniacz, jego głównym zadaniem jest stymulacja kolagenu i ujędrnianie naszej skóry. Preparat nie zawiera ściągającego wodę kwasu hialuronowego. Dzięki temu nie zmienia rysów twarzy. Rezultatem zabiegu na twarz jest poprawa sprężystości i jędrność skóry. Efekt w zależności od użytego preparatu do zabiegu utrzymuje się od jednego do czterech lat.

Większość z nas po 25 roku życia traci znaczną ilość kolagenu w skórze. Deficyt tego białka jest odpowiedzialny za zmarszczki i jędrność skóry. Fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu, powoli tracą moce przerobowe i produkują go coraz mniej. Dlatego najlepszym sposobem, by zachować młodość, jest dostarczenie skórze tego, czego potrzebuje. Czyli kolagenu. Lanerase — mezoteria kolagenem pochodzenia naturalnego to jeden z popularniejszych zabiegów na twarz.

Peelingi ujędrniające bez zauważalnego złuszczania skóry. To kolejne zabiegi odmładzające na twarz, jakie można wykonać u kosmetyczki. Ten bardzo mocny peeling jest zawieszony w specjalnym rozpuszczalniki. Dzięki czemu podczas zabiegu nie narusza skóry właściwej. Podobnie jak peeling kawitacyjny jest nieinwazyjny. I nie powoduje złuszczania. Dodatkowo peeling wyrównuje koloryt skóry, niweluje drobne zmarszczki. I obkurcza rozszerzone pory skóry. Zabieg na twarz w postaci tego peelingu nadaje się dla osób w każdym wieku.

Odmładzające zabiegi na twarz, jakie warto jeszcze wykonać to:

  • mezoterapia bogata w składniki nawilżające
  • zabiegi pielęgnujące i odmładzające skórę zimnem i światłem LED

Jednak decydując się na wykonanie zabiegów odmładzających na twarz. Warto udać się do sprawdzonego gabinetu. Gdzie popularne zabiegi na twarz są wykonywane i na pewno odpowiednie zostaną nam zaproponowane.