Kiedy na świecie pojawia się dziecko, zwłaszcza pierwsze, rodzice dokonują zakupów wszystkich przydatnych dla niego rzeczy. Najliczniej kupowane są ubranka i zabawki. Niestety rodzice często zapominają o akcesoriach, które ułatwią postępowanie w sezonie przeziębień i grypy. Dziecko w domu? Zadbaj o inhalator i termometr bezdotykowy.

W sezonie przeziębień i grypy, zwłaszcza na jesień, niemal każde dziecko zaczyna chorować. Ryzyko zachorowań zwiększa się, gdy dziecko uczęszcza do przedszkola. Zakup przydatnego i funkcjonalnego sprzętu medycznego do zastosowań domowych jest niezbędny. Nie każdy rodzic odnajduje się w różnorodnej ofercie, dlatego też podpowiadamy, jaki sprzęt sprawdza się najlepiej.

Termometr bezdotykowy

Termometr pomaga w szybszej reakcji na objawy infekcji, jest podstawowym elementem wyposażenia domowej apteczki. Wybór urządzeń do pomiaru temperatury ciała dziecka jest naprawdę spory. Na szczęście tradycyjne termometry rtęciowe spotyka się dziś bardzo rzadko. Jeśli jednak takowy posiadasz w swoim domu, koniecznie zadbaj o jego właściwą utylizację. Nie jest on wskazany do użytku dla dzieci. Do wyboru mamy za to bezpieczniejsze opcje: standardowy termometr elektroniczny, cyfrowy termometr do ucha i termometr bezdotykowy. To właśnie ten ostatni zrewolucjonizował sposób mierzenia temperatury i stał się najlepszym wynalazkiem, ułatwiającym codzienną opiekę nad maluchem. Temperatura mierzona jest na odległość, gdyż termometr bezdotykowy działa na podczerwień. Wystarczy skierować czujnik w stronę ciała dziecka, np. czoła. Ten rodzaj termometru pozwala uzyskać najdokładniejszy pomiar, nawet gdy dziecko wierci się i jest niespokojne. Pomiar temperatury termometrem bezdotykowym nie wywołuje dyskomfortu. Czas pomiaru jest bardzo krótki, wynik poznamy w kilka sekund. Dodatkowo za pomocą takiego termometru możemy skontrolować temperaturę wody do kąpieli, mleka dla dziecka, czy temperaturę powietrza. To bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Termometr powinien znaleźć się na wysokiej pozycji listy z wyprawką dla malucha. Faktycznie, jest to urządzenie łatwo dostępne i zwykle nie ma problemu z jego zakupem nawet w sytuacjach nagłych, jednak kiedy pojawi się ostra infekcja, chodzi o precyzję. Bywa, że w mniejszych aptekach nie znajdziemy termometru bezdotykowego, dlatego o jego zakup warto zadbać wcześniej, by zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

Nie wiesz, jak wybrać termometr bezdotykowy? Koniecznie przeczytaj: https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/.

Inhalator

Wizyta u lekarza w sezonie grypowym często kończy się zaleceniem pediatry do wykonywania zabiegów inhalacji. Nie każdy rodzic posiada sprzęt do inhalacji, choć podobnie jak termometr, powinien on znaleźć się na liście zakupów z akcesoriami dla malucha jeszcze przed jego przyjściem na świat. Inhalator jest urządzeniem medycznym do stosowania terapeutycznego w schorzeniach dróg oddechowych. Pozwala on dostarczyć do dróg oddechowych substancje lecznicze. Istotną korzyścią z użytkowania inhalatora jest przyspieszenie działania leków, a także możliwości zastosowania mniejszej dawki leku. Zabiegi inhalacji może wykonywać każdy rodzic w domu, oczywiście najlepiej po konsultacji lekarskiej.

Wybór tego urządzenia powinien być przemyślany. Często rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, jak często będą go używać. Naprawdę dobry inhalator będzie wybawieniem w zwalczaniu kataru i kaszlu. Trzeba zwrócić uwagę na wielkość maseczki, która nakładana jest na twarz. Maska dla dzieci musi być malutka, aby nie zasłaniała połowy twarzy.

Nie wiesz, jak wybrać inhalator? Przeczytaj: https://inhalujemy.pl.