Rodzice coraz większą wagę przywiązują do tego, w jaki sposób aranżują przestrzeń w dziecięcym pokoju. Chcą, by otoczenie dziecka stymulowało jego rozwój. Coraz częściej w pokojach dzieci pojawiają się nietypowe na pierwszy rzut oka zabawki, np. namiot tipi. 

Zaproszenie do krainy wyobraźni. 

Wyobraźnia dzieci bywa naprawdę zaskakująca. Jeśli stworzymy dziecku odpowiednie warunki, możemy mieć pewność, że kreatywność dziecka rozwinie się jeszcze bardziej. Czy namiot tipi może stymulować rozwój dziecięcej wyobraźni? Jak najbardziej! Kolorowy namiot wkrótce stanie się nie tylko centrum indiańskiej wioski, ale też domkiem dla misiów i lalek, przedszkolem, bazą i najlepszą kryjówką na świecie. Dziecięca wyobraźnia z łatwością przekształci tipi w najpiękniejszy na świecie zamek. Warto pamiętać też o tym, że namiot tipi może okazać się niezastąpiony podczas zabawy tematycznej. To własnie dzięki zabawie w namiocie dziecko nauczy się, że nawet zabawa w dom rządzi się swoimi regułami: będzie mogło zapraszać gości lub przychodzić w gościnę.

Bezpieczne miejsce.

Nie jest tajemnicą, że również i małe dzieci potrzebują i szukają prywatności. Tipi w pokoju sprawdzi się wtedy idealnie. Namiot taki może stanowić dla dziecka „bezpieczne miejsce”, do którego będzie mogło ono udać się w chwilach smutku. Tipi doskonale sprawdzi się również wtedy, gdy dziecko będzie potrzebowało chwili odpoczynku. Warto wydzielić dziecku przestrzeń, która będzie należała tylko do niego: do tipi mogą wchodzić dorośli, ale tylko po uprzednim zaproszeniu ich przez dziecko. Dzięki temu dziecko nauczy się poszanowania granic – szybciej zrozumie, że tipi to przestrzeń, którą szanują inni domownicy, ale tak samo dziecko jest zobowiązane do szanowania przestrzeni rodzeństwa i dorosłych.  

Co warto wiedzieć o namiotach tipi?

Warto dodać, że namioty tipi wykonane są w 100% z bawełny, można je prać w pralce – nie ma więc problemów z utrzymaniem czystości. Bardzo często tipi sprzedawane są w komplecie z ozdobnymi poduszkami lub koszem na zabawki. Sięgają aż do 150 cm wysokości, nie ma więc obaw, że dziecko szybko z takiego namiotu „wyrośnie”. Namiot tipi rozsądnie kupować wprost od producenta. Za przykład posłużyć może tu oferta z
https://ewox.pl/.