bezpieczne dziecko

Lokalizator GPS a bezpieczeństwo dzieci

Urządzenia mobilne są dziś wszechobecne i znajdują szerokie zastosowanie. Wzbudzają jednak spore kontrowersje m.in. ze względu na zwiększoną kontrolę każdego ruchu człowieka. Technologia została w szczególności wykorzystana do nadzoru dziecka. Głównym pytaniem, jakie rodzice zadają sobie przed wykorzystaniem GPS brzmi: czy nie jest to przesadna ingerencja w jego prywatność? Z jednej strony nikt nie lubi być kontrolowanym, z drugiej jednak świat stał się bardziej niebezpieczny. 

Najczęściej wybieranym przez rodziców gadżetem kontroli jest zegarek z lokalizatorem GPS. Większość z nich ma funkcję: gdzie jest dziecko. Jeśli chodzi o jego zaadaptowanie do elektronicznego urządzenia – nie będzie miał z tym problemu ze względu na prostą obsługę. 

Sprzęt przydaje się w sytuacjach, kiedy kilkulatek znalazł się w nowym miejscu np. na wycieczce, gdzie w skupisku ludzi może się oddalić i zgubić. Zauważymy jego zalety również w okolicznościach niebezpiecznych, gdy twoje dziecko zostanie zaczepione przez obcą osobą lub dojdzie do kradzieży.

W takich przypadkach istnieje możliwość użycia przycisku alarmowego S.O.S. Wystarczy z niego skorzystać, a wiadomość zostanie wysłana do wcześniej zdefiniowanego nadawcy, najczęściej do rodzica. Każdy zestaw GPS powinien być wyposażony w zegarek, kartę SIM z przypisanym numerem, kabel USB, aplikację mobilną kompatybilną z oprogramowaniem telefonu.

Dodatkowo dziecko jest zorientowane, która aktualnie jest godzina, ma możliwość wykonywania i odbierania połączeń. Pomocnicze funkcje dla rodzica to możliwość otrzymania SMSa, gdy wyczerpuje się bateria w zegarku, gdy dziecko opuści określoną wcześniej bezpieczną strefę, gdy sprzęt zostanie zdjęty z ręki. Obudowę wykonuje się z materiałów odpornych na uderzenia i wodę. 

Zegarek z lokalizatorem GPS bez wątpienia zapewnia bezpieczeństwo naszych dzieci. W sytuacjach niebezpiecznych jesteśmy w stanie szybko zareagować. Być może jest to ingerencja w prywatność, jednak kilkulatek nie jest w stanie zapewnić sobie ochrony. 

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego z zegarkami GPS https://smartsafe.pl/.

1 thought on “Lokalizator GPS a bezpieczeństwo dzieci

  1. A czy taki gps jest faktycznie konieczny? Na pewno obecnie telefony mają takie rozwiązania. Może jednak telefon sprawdzi się bardziej. Jak taki GPS można wykorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *