Urządzanie pokoju nastolatka może być niemałym wyzwaniem. Jeżeli właśnie zastanawiasz się, jaka aranżacja najcelniej wpisze się w jego potrzeby, zapraszamy do naszego poradnika. Przybliżymy dzisiaj temat wyboru odpowiedniego łóżka i powiemy, na co warto zwracać uwagę. Spieszymy więc z odpowiedziami.

Pokój młodzieżowy – jakie łóżko kupić

Oczywiście wiele zależy od upodobań syna lub córki. W końcu pokój, w którym mieszka to jego przestrzeń. Wybór odpowiedniego łóżka powinien być podyktowany wysokim standardem wykonania i estetyką. Bez wątpienia interesująco wyglądają łóżka drewniane. Dobrze wpisują się w wystrój nowoczesny, jak również nieco bardziej klasyczny. Ten naturalny materiał niejedno ma imię, dlatego możemy wybrać taki model łóżka, który najlepiej będzie pasował do ogólnego designu. Warte uwagi są również łóżka metalowe. Pierwsze skojarzenie, które nasuwa nam się na myśl podczas przeglądania takich łóżek to solidność. Faktycznie, wyjątkowa trwałość metalu przekłada się na to, że meble z niego wykonane długo pozostaną w dobrej kondycji.

Jaki rozmiar łóżka wybrać?

Warto zastanowić się nad rozmiarem łóżka. Popularnym wyborem jest rozmiar 90×200 cm. Czasem jednak pokój jest niewielki i okazuje się, że trzeba wybrać coś bardziej kompaktowego. Nieco węższe łóżko młodzieżowe np. 80×200 cm może być znacznie lepszym wyborem do małego pokoju, w którym liczy się sprytne zaaranżowanie przestrzeni. Dobrze jest też pamiętać o tym, aby łóżko ustawić w odpowiednim miejscu. Na ogół chcemy, aby miejsce do nauki znajdowało się przy oknie, dlatego ustawiamy tutaj biurko oraz krzesło. Łóżko to sporej wielkości mebel, dlatego trzeba się zastanowić, gdzie będzie prezentowało się najlepiej. Dominujące znaczenie ma kształt pokoju. Przyjęło się, że kwadratowe pomieszczenia są łatwiejsze w aranżacji jednak te prostokątne również stwarzają wiele możliwości. 

Kolory i dodatki

W każdym pokoju istotną rolę odgrywa kolorystyka. Jasne barwy są klasyczne, neutralne i zawsze sprawdzają się znakomicie. Czasem jednak chcemy postawić na wyraziste kolory i odważne rozwiązania. Dobrym wyborem mogą być barwne dodatki. To właśnie one personalizują styl i nadają wnętrzom przytulnego rysu. Jeśli nie do końca wiesz, na co się zdecydować. Wskazówką może być internet. To doskonała inspiracja, dzięki której łatwiej będzie Ci stworzyć koncepcję, która sprawdzi się w pokoju nastolatka. Przekonaj się zatem, że zakup nowych mebli może znacznie podnieść walory estetyczne i funkcjonalność urządzonego pokoju i ciesz się efektem.