Parafrazując tę dziecięcą piosenkę, zachęcamy do noszenia czapek w zimę. Dbanie o siebie w okresie zimowej zawieruchy jest bardzo ważne, ponieważ łatwo wtedy o przeziębienie. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej czapki, która uchroni naszą głowę przed ostrym mrozem. Na szczęście dla nas kobiet – wybór czapek jest ogromny, więc można przebierać w różnych kolorach i krojach.

W nowym sezonie zimowym wśród nakryć głowy królują ciepłe wełniane czapki zimowe damskie z puszystym pomponem, które można okrzyknąć już modowym klasykiem. Często występują one w zestawie z ciepłym długim szalikiem lub funkcjonalnym kominem. Czapki z pomponem są uniwersalne i pasują zarówno do sportowej zimowej kurtki, jak i do codziennego ciepłego płaszcza.

Smerfetka – to kolejna propozycja na zimę. Nie jest przypadkiem, że to nakrycie nazwano imieniem jednej z bohaterek dziecięcej kreskówki. Nazwa ta idealnie pasuje do czapek, jakie nosiły niebieskie stworzenia. Smerfetki ściśle przylegają do czoła i opadają naddatkiem materiału na tył głowy. Ze względu na swój krój pięknie się prezentują i harmonijnie komponują z casualową kurtką czy płaszczem.

Elegancja jak na brytyjskim dworze

Kapelusze kojarzone z angielskim dworem również docierają do naszego kraju. Starannie wyprofilowane z wąskim rondem i delikatną ozdobą w postaci wstążki po woli zdobywają coraz większą rzeszę wielbicielek. Nic dziwnego, dodają jeszcze większej galanterii do eleganckiego długiego płaszcza. Są wprost idealne na oficjalne wyjścia.

Jeżeli przy elegancji jesteśmy, to nie sposób nie powiedzieć o beretach. Niegdyś okryte złą sławą, dzisiaj dumnie wracają na salony. Tegoroczne berety w kształcie pieczarki różnią się od swoich poprzedniczek fantazyjną aplikacją wraz z drobnymi perełkami. Warto tu przypomnieć, że beret to jedne z niewielu nakryć głowy, które można nosić na różne sposoby i za każdym razem inaczej się w nim wygląda. Tak więc warto się z nim przeprosić i dumnie nosić podczas nadchodzącej zimy.

Z jednej strony jest to bardzo eleganckie nakrycie głowy, z drugiej jednak nie brak mu finezyjności. Mowa o kaszkiecie, który będzie objawieniem tegorocznej zimy. Dlaczego? Krój ten z całą pewnością dodaje zawadiackiego uroku swojej właścicielce i jest świetnym dodatkiem do zimowego płaszcza.

Dla osób, które za czapkami nie przepadają, znajdzie się i alternatywne rozwiązanie. Są nimi ciepłe wełniane opaski na uszy, które doskonale chronią przed zimnym wiatrem. Wybór opasek – wbrew pozorom – nie jest taki prosty. Obok tradycyjnych krojów występują opaski w kształcie kokardy, plecione niczym warkocz czy z szerszym frontem, aby chronić czoło i przód głowy.

Prostota jest zawsze piękna

Kolorystyka zimowych czapek damskich pozostaje niezmienna od wielu lat: obok klasycznej czerni i różnych odcieni szarości występują: granat, zieleń, bordo, musztardowa żółć, ale też biały i róż. Pstrokate wzory ustępują w tym roku jednobarwnym stylizacją. Nie ma też przesady w elementach dekoracyjnych. Obecna zimowa moda stanowczo stawia warunki: prostota jest zawsze piękna.