Ślub, to taki moment w życiu, który zostaje w naszej pamięci na zawsze. Pragniemy, aby był to wyjątkowy i piękny dzień. Dlatego tak ważne są detale, które tworzą całość i oddają charakter nowożeńców. Należą do nich nie tylko suknia ślubna, garnitur, makijaż, fryzura, wybór samochodu czy dekoracje sali weselnej. O ile dawniej przystrojeniem sali weselnej zajmowała się osobą najmująca lokal lub rodzina Panny Młodej, o tyle dzisiaj zaangażowanych w aranżację imprezy jest dużo więcej osób. A co dziś cieszy się największą popularnością? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

A Ty jaki masz styl?

Największym trendem ostatnich lat jest tworzenie imprez tematycznych. Śluby i wesela nie są w tej kwestii oddzielną kategorią, choć oczywiście różnią się od zabaw przebieranych. W kwestiach ślubnych, temat tak naprawdę zdefiniowany jest przez styl. Zależy on jedynie od naszych własnych upodobań i wyobraźni. Można zauważyć, że dominują ostatnio wesela w stylu:

  • boho
  • rustykalnym
  • eklektycznym
  • eleganckim
  • wytwornym / pałacowym

To właśnie według wybranej stylistyki powinniśmy szukać dekoracji ślubnych i weselnych. Poza kwiatami i świecznikami, istnieje szereg małych elementów, które razem stworzą spójny wystrój wnętrza. Jeśli więc zależy Ci na odpowiednim klimacie tej najważniejszej w Twoim życiu imprezy – przemyśl w jakim miejscu zorganizujesz uroczystość i jak ma ona wyglądać. Prawdziwą popularnością cieszą się ostatnio wesela rustykalne, organizowane w stodołach. W dekoracjach, podobnie jak w tych boho – dominuje natura, swojskość, kwiaty i drewno, które wspólnie tworzą efekt ciepła i bliskości.

Jakie dekoracje wybrać na ślub i wesele?

Są oczywiście takie elementy dekoracyjne, których nie powinno zabraknąć, niezależnie od tego, w jakim stylu zrobimy naszą imprezę ślubną. Do takich rzeczy należy ścianka ślubna, która znajduje się za Państwem Młodym. Czasem zastępowana jest bogatym zdobieniem stołu świeżo upieczonych małżonków. W jednym i drugim przypadku, warto zadbać o… Drewniane napisy! Mogą być wykonane w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach.

Drewniane obręcze z napisami, nie muszą dotyczyć jedynie Państwa Młodych, ale miłości w ogóle. Dobrze jest stworzyć ustronne miejsce w niedalekiej odległości od sali, w którym goście będą mogli się fotografować. Drewniane dekoracje mogą tworzyć piękne tło! Pamiętaj, że choć budka fotograficzna na weselach robi furorę, to jednak zdjęcia z nich są najczęściej humorystyczne i pozostawiają niedosyt.

Zadbaj o to, aby każde element był ze sobą spójny, Wybierz wcześniej księgę gości, winiety i zaproszenia – to są rzeczy, które powinny być ze sobą połączone jakimś elementem, wzorem. Miejsca, które na Twoim weselu odgrywają istotną rolę, również możesz udekorować ozdobnym napisem (np. słodki stół) – dzięki temu uzyskasz pełną harmonię na sali weselnej.

Partner artykułu – Postwood.pl.