Najciekawszy i dla Wielu najsmaczniejszy orzech na świecie. Pistacje nie tylko przyciągają swoim naturalnym zielonkawym kolorem, obieranie pistacji z muszli działa odprężająco i uspokajająco na wiele osób. Orzeszki pistacjowe, są bardzo popularne ze względu na swój specyficzny smak i wartość odżywczą. Wysoka zawartość białka, niska kaloryczność, dużo witamin, minerałów i kwas foliowy sprawiają, że są one odpowiednie dla nas wszystkich. Doskonałe jako przekąska i do sałatek.

100% pasta pistacjowa?

Jeśli chodzi o różne pasty, to kłopot jest zawsze ze znalezieniem czasu na ich przygotowanie. Pasty pistacjowe możemy również nazwać masłem pistacjowym, ponieważ są wykonane w 100% z ziaren pistacji bez żadnych dodatków. Dzięki niskiej zawartości kalorii pistacje są idealne dla osób na diecie. Masło pistacjowe powstaje bez zastosowania konserwantów, poprzez mielenie i ścieranie orzechów bez łupiny.

100% zdrowia

Wśród licznych właściwości pistacji na uwagę zasługuje ich wpływ na zrównoważenie poziomu złego i dobrego cholesterolu. Orzechy posiadają także właściwości antyoksydacyjne. Pasta z pistacji to niskokaloryczna przekąska, idealna dla osób na diecie redukcyjnej. Wspiera odchudzanie, usprawnia również pracę jelit i wpływa pozytywnie na metabolizm. Poza witaminami z grupy B i C pistacje zawierają również żelazo, luteinę, fosfor, magnez, potas i cynk. Orzechy pistacjowe zawierają bardzo ciekawą ilość dobroczynnych tłuszczów – nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto charakteryzują się również wyższą zawartością białka. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 wspomagają utrzymanie zdrowego układu nerwowego. Orzechy nie są wolne od kwasu pantotenowego, ryboflawiny, pirydoksyny, tiaminy, choliny, niacyny. Warto również wspomnieć o retinolu, biotynie, tokoferolu, kwasie askorbinowym. Przy wszystkich tych walorach, zawartość kalorii w pistacjach jest stosunkowo niewielka – tylko 557 jednostek na 100 gr.

Gdzie się sprawdzi?

Pasta pistacjowa sprawdza się jako przekąska, a także jako dodatek do kanapek, naleśników, owsianek czy deserów. Nadaje się do przygotowania ciast i kremów. Krem pistacjowy można mieszać z twarogiem, a także wypełniać nim bułeczkami, rogalik i przyozdobić ciastka. Pasty można również mieszać z różnymi rodzajami ciast przed wypiekiem. Niewiele osób wie, że smak pistacjowy dobrze komponuje się z czekoladą, truskawkami, malinami. Ich aromat nadaje się szczególnie do aromatyzowania wszelkiego rodzaju puddingów i sosów. Ostatnio w modzie są makaroniki i bezy nadziewane pastą pistacjową.

http://www.walczanin.pl/jak-wykorzystac-owoce-liofilizowane/