Kupowanie prezentu dla dziecka nie jest łatwą sprawą. Każda osoba, która kiedykolwiek stanęła przed koniecznością takiego zakupu wie, że możliwości jest ogromna ilość. Często jest to przytłaczające i ostatecznie nie wiemy co wybrać. Zdarza się, że nawet rodzice moją problemy z zakupem odpowiedniej zabawki dla swojej pociechy. Jaki prezent wybrać dla 6 latka? Która zabawka edukacyjna dla 6 latka będzie odpowiednia?

Jaka zabawka dla 6 latka?

Zakup zabawki dla 6 latka nie jest łatwą sprawą. W dzisiejszych czasach często jest tak, że dzieci  tym wieku mają już wszystkie możliwe rodzaje zabawek. Ich pokoje są wypełnione po brzegi ogromnymi ilościami prezentów, które po pierwszym użyciu zostały rzucone w kąt na wieczne zapomnienie. 

Aby taki los nie spotkał Twojego prezentu postaw na coś co zainteresuje dziecko, będzie dla niego pewnym wyzwaniem, wciągającym odkryciem. Zamiast tandetnych, plastikowych „zbieraczy kurzu”, zastanów się nad zabawką edukacyjną, która pobudzi do działania motorykę małą dziecka, np.:

  • Klocki – małe lub większe, gumowe, drewniane lub plastikowe, dostosowane rozmiarami i skomplikowaniem do wieku dziecka. Mnogość kombinacji pobudzi wyobraźnie 6 latka do działania i tworzenia coraz to różniejszych budowli.
  • Gry – wciągające i zabawne, zachęcają do myślenia i pomagają budować więzi rodzinne podczas wspólnej zabawy.
  • Ciekawa książka – uroczy bohaterowie, porywająca historia, idealna rzecz do zainteresowania dziecka światem książek i ćwiczenia umiejętności czytania.
  • Pojazdy zdalnie sterowane – świetnie nadają się na prezent dla energicznego dziecka, które będzie mogło razem z nim biegać. Pomoże również w rozwinięciu motoryki małej (obsługa małych przycisków) oraz refleksu ręka-oko. Najlepiej wybierać samochodu lub łódki, z helikopterami, dziecko w wieku 6 lat może sobie nie poradzić.
  • Interaktywne książki – wciągną dziecko w świat nauki, dzięki dźwiękom i możliwości rozwiązywania zagadek będą świetną zabawą i możliwością do nauki. W dodatku mogą zainteresować dziecko o wiele bardziej niż tradycyjna, papierowa książka.

Czy prezent musi być edukacyjny?

Edukacyjne prezenty są lepszą alternatywą dla kolejnego pluszowego misia czy lalki. Zdecydowanie przychylniej na takie prezenty patrzą również rodzice 6 latków. Jednak czy każdy prezent koniecznie musi być edukacyjny? Otóż nie, nie musi. Warto zapoznawać dzieci ze światem nauki, należy pamiętać jednak, że wciąż to tylko dzieci, warto więc im zostawić miejsce na kreatywną zabawę zwykłą zabawką. W takim przypadku dobrym wyborem będzie zabawka zachęcająca do ruchu. Może to być piłka, skakanka, lub hula hop. Tego typu zabawki również pomagają w rozwoju dziecka poprzez aktywną zabawę.