Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich coraz częściej decydują się walczyć o swoje prawa w sądzie. Mogą one starać się o odfrankowienie kredytu bądź całkowite unieważnienie umowy kredytowej. Dobre wsparcie w walce z bankiem stanowi pracownik wyspecjalizowanej kancelarii dla frankowiczów. Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

Czym zajmuje się kancelaria dla frankowiczów?

Kancelaria dla frankowiczów to podmiot, który specjalizuje się przede wszystkim w pomocy osobom posiadającym zobowiązanie kredytowe we frankach szwajcarskich. Zazwyczaj prowadzona jest przez prawników, którzy ściśle współpracują ze specjalistami z zakresu bankowości i finansów. Dzięki temu są oni w stanie w kompleksowy sposób pomóc klientowi. Warto zwrócić uwagę na to, że kancelarie dla frankowiczów oferuje pomoc jeszcze zanim złożymy pozew do sądu. Prawnik analizuje bowiem umowę, którą klient zawarł z bankiem. Na podstawie dokonanej analizy przedstawia możliwe rozwiązania problemu. Pamiętajmy, że ostateczna decyzja na temat tego, jakie kroki zostaną podjęte w dalszych etapach, zależy od klienta. Niemniej jednak prawnik od kredytów frankowych może nam doradzić pod kątem tego, co będzie dla nas najkorzystniejsze i co najłatwiej będzie nam wywalczyć.

Jak wybrać dobrą kancelarię dla frankowiczów?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo wiele kancelarii, które oferują pomoc osobom posiadającym kredyt we frankach szwajcarskich. Wybór odpowiedniej nie powinien jednak być kwestią przypadku. Dobra kancelaria frankowa posiada głęboką specjalizację. Owszem, może ona zajmować się także innymi sprawami swoich klientów, jednak priorytetem są dla niej sprawy frankowiczów. Pracownicy kancelarii powinni posiadać dużą wiedzę na temat konstruowania umów kredytowych, czy też prawa bankowego. Muszą być oni na bieżąco ze wszystkimi orzeczeniami, które w sposób pośredni oraz bezpośredni dotyczą tych, którzy posiadają kredyt we frankach szwajcarskich. Co więcej, pracownicy kancelarii powinni posiadać doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądem, a także w negocjacjach z instytucją kredytową, jaką jest bank. Dobrą kancelarię dla frankowiczów możemy poznać po tym, że pierwszych krokiem poczynionym przez specjalistów, będzie analiza umowy kredytowej. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z kancelarii, z której usług obecnie korzystamy, pamiętajmy o tym, że zawsze możemy ją zmienić. Tylko kancelaria, które zatrudnia prawdziwych specjalistów z wiedzą i doświadczeniem, jest w stanie wywalczyć dla nas satysfakcjonujące warunki kredytowania.

Koniecznie doczytaj: https://www.sw-katarzyna.pl/odfrankowienie-kredytu-a-uniewaznienie-kredytu-chf/