Tablice manipulacyjne to stosunkowa nowość na rynku produktów dla dzieci. Ich popularność wzrosła wraz ze wzrostem wiedzy na temat wpływu stymulacji zmysłów małego człowieka na jego rozwój. Czym są tablice manipulacyjne, jakie mają zalety i czym na tle innych tablic wyróżniają się te od FoxyFamily?

Co to jest tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne powstały w wyniku obserwacji zainteresowania dzieci otaczającym ich światem. Wielu rodziców bardzo szybko dostrzega bowiem, że najlepsze zabawki dla niemowląt i starszaków to tak naprawdę przedmioty codziennego użytku. Często maluchy zamiast bawić się otrzymanymi klockami czy lalką, bardziej zaintrygowane okazują się ich opakowaniem. Podobnie jest z innymi rzeczami – obiektem zainteresowania są zwykle sznurówki, guziki, zapięcia, i tym podobne. Właśnie takie elementy znajdują się na tablicach manipulacyjnych, które pozwalają dzieciom przekręcać gałki, otwierać zamki, rozpinać paski czy kręcić przekładniami. 

Jakie zalety mają tablice manipulacyjne?

Tablice manipulacyjne, zwane też sensorycznymi, zaspokajają ciekawość, uczą i pobudzają zmysły. Ich zadaniem jest także kształtowanie umiejętności, na przykład logicznego myślenia oraz trenowanie koordynacji małych rączek i paluszków. Elementy tablic pobudzają zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Pozwalają dziecku odkrywać świat w bezpieczniejszych warunkach. Jednocześnie stanowią doskonałe źródło rozrywki, znacznie korzystniejszej niż oglądanie bajek w telewizji. Zabawa tablicą manipulacyjną potrafi zająć malucha na wiele godzin, a poszczególne części młody człowiek może odkrywać na nowo wraz z wiekiem, zdobywaną wiedzą i umiejętnościami. Właśnie dlatego takie produkty są odpowiednie i dla niemowląt, i dla starszaków – nawet do około 5 roku życia. 

Czym wyróżniają się tablice manipulacyjne od FoxFamily?

Tablice manipulacyjne od FoxFamily to zabawki stworzone przez rodziców dzieci, które jak wszystkie maluchy, przejawiały ogromne zainteresowanie przedmiotami w otaczającym ich świecie. Produkty tej marki powstały więc w oparciu o potrzeby przyszłych użytkowników – małych odkrywców. Tablice FoxFamily produkowane są w Polsce z dbałością o detale, a przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Bazą dla tablic jest doskonale wyszlifowana sklejka pokryta nietoksyczną farbą, a do niej przytwierdzane są solidnie poszczególne elementy budujące finalną zabawkę. Produkty tej firmy wyróżnia jednak coś więcej, mianowicie design, który jest nie tylko unikalny, ale także bardzo estetyczny, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do współczesnych aranżacji. W asortymencie FoxFamily znajdziemy bowiem tablice w kształcie przyjaznych zwierząt – zarówno tych nam bliskich, jak i bardziej egzotycznych. Niebanalna jest także ich kolorystyka – subtelne odcienie farb sprawiają, że zabawki nie są krzykliwe i świetnie wyglądają w dziecięcym pokoju.

Tablica manipulacyjna dla dziecka – czy warto?

Tablice manipulacyjne dla dzieci nie należą do najtańszych zabawek, jednak stanowią inwestycję, która przynosi wymierne korzyści. Po pierwsze, taką tablicą może bawić się siedzące niemowlę i starsze dziecko, stąd produkt posłuży maluchowi przez kilka lat. Po drugie, w przeciwieństwie do grających, nadmiernie stymulujących mózg małego człowieka zabawek, tablica wspiera rozwój, kształtuje oraz doskonali wiele umiejętności. Wykonany z drewna przedmiot jest przy tym trwały, bezpieczny i estetyczny. Dobrze prezentuje się we wnętrzu, a co najważniejsze faktycznie wzbudza zainteresowanie dzieci i zajmuje je na dłużej.